Pierwszy taniec Państwa Młodych – tradycyjnie czy oryginalnie
Blog firmy CTO
12 września 2018
obóz taneczny
Obozy taneczne dla dzieci – połączenie zabawy z nauką
1 sierpnia 2019
Pokaż wszystko

Pierwszy taniec Państwa Młodych – tradycyjnie czy oryginalnie

pierwszy taniec

Pierwszy taniec to jeden z najważniejszych momentów podczas wesela. Jednocześnie dla wielu Młodych Par jest to jeden z najbardziej stresujących etapów w całej uroczystości, niezależnie od talentu tanecznego. Warto więc nieco wcześniej przygotować się do pierwszego tańca, nie tylko szkoląc swoje umiejętności, ale również dobierając odpowiednią piosenkę lub tworząc wyjątkowy układ taneczny.

Kiedyś pierwszy taniec najczęściej był wykonywany tradycyjnie. Zwykle był to klasyczny walc. Obecnie jednak Pary Młode coraz częściej przełamują schematy i decydują się na nieco bardziej nietypowe rozwiązania. W tym artykule spróbujemy podpowiedzieć, kiedy postawić na sprawdzoną klasykę, a kiedy warto nieco zaszaleć.

Tradycyjny pierwszy taniec – romantyczny i wyjątkowy

Dobór stylistyki pierwszego tańca powinien zależeć przede wszystkim od preferencji Pary Młodej. Zwyczaj ten jest mocno zakorzeniony w tradycji i symbolizuje otwarcie całej ceremonii, dlatego też najczęściej ma bardzo uroczysty charakter. Jeśli przyszłym małżonkom zależy na tym, aby uroczystość przebiegała w romantycznym, eleganckim klimacie, doskonale sprawdzi się walc. Oczywiście nie oznacza to wcale, że tradycyjny walc musi być nudny. Wręcz przeciwnie! Jeśli opracowany zostanie przemyślany układ taneczny, nawet klasycznym walcem można oczarować wszystkich biesiadników!

Pary o bardziej “gorącym” temperamencie mogą zdecydować się na tańce latynoskie, takie jak rumba, salsa, cha-cha czy tango argentyńskie. Każdy z tych tańców pozwala na opracowanie układu o poziomie trudności dostosowanym do możliwości i czasu, jaki można poświęcić na przygotowania.

Pierwszy taniec w oryginalnym wydaniu

Coraz więcej par decyduje się na skomplikowane, a nawet zabawne układy taneczne. To doskonały sposób, aby zaskoczyć gości weselnych i oprócz wzruszenia wywołać w nich również sporo radości. W tym przypadku możliwości jest wiele, jednak warto pamiętać przy tym, że często takie oryginalne rozwiązania wymagają niekiedy nawet więcej przygotowań i umiejętności niż standardowe tańce. Warto jednak podjąć to wyzwanie, gdyż efekty mogą być oszałamiające! Wszystko zależy od wyobraźni przyszłych małżonków oraz instruktora. Praktycznie każdy podkład muzyczny może stanowić podstawę do układu tanecznego. Niekiedy tworzone są scenki taneczne, angażujące innych uczestników wesela. Pary coraz częściej szukają nietypowych rozwiązań, chcąc trochę poeksperymentować z pierwszym tańcem.

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na klasyczny pierwszy taniec, czy nieco bardziej szaloną wersję, najważniejsze, aby podczas pląsów na parkiecie czuć się swobodnie i pewnie. Dlatego warto nieco wcześniej przygotować układ choreograficzny, najlepiej pod okiem doświadczonego instruktora tanecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *