Obozy taneczne dla dzieci – połączenie zabawy z nauką
pierwszy taniec
Pierwszy taniec Państwa Młodych – tradycyjnie czy oryginalnie
20 maja 2019
pierwsza lekcja tańca
Jak wygląda pierwsza lekcja tańca?
8 kwietnia 2020
Pokaż wszystko

Obozy taneczne dla dzieci – połączenie zabawy z nauką

obóz taneczny

Pracujący rodzice często zastanawiają się, jak ciekawie zorganizować dzieciom czas w trakcie ferii zimowych lub wakacji. Dobrym pomysłem jest wysłanie dziecka na obóz, by spędzało całe dnie wśród równolatków, pod czujnym okiem profesjonalnych opiekunów grup. Będzie to jeszcze wspanialsza przygoda, gdy nie będzie to zwykły wyjazd, lecz obóz taneczny.

Jak wygląda dzień na obozie tanecznym?

Dzieci na obozie tanecznym dzieli się na grupy, w zależności od poziomu umiejętności tanecznych. Na tego typu wyjazd mogą więc wybrać się nawet osoby, które z tańcem nigdy nie miały nic wspólnego, a chciałby spróbować w nim swoich sił. Zajęcia taneczne są zazwyczaj organizowane dwa razy dziennie, a na nich dzieci uczą się nowych kroków i całych układów choreograficznych. Zajęcia nie mają typowej formy nauki tańca. Przede wszystkim mają one pokazać młodym ludziom, że taniec może być świetną zabawą i formą ekspresji. Spora część uczestników rzeczywiście łapie bakcyla i chce kontynuować naukę w roku szkolnym. Nie oznacza to jednak, że pomiędzy zajęciami tanecznymi dzieci skazane są na nudę – wręcz przeciwnie! Pozostały czas spędzają na różnego rodzaju grach terenowych, zwiedzaniu okolicy i innych aktywnościach zaplanowanych i zorganizowanych przez opiekunów. Obóz taneczny jest dla dzieci przede wszystkim wspaniałą zabawą, a przy okazji intensywnym kursem tańca.

Czy warto?

Rodzice dzieci już tańczących nie mają wątpliwości, że wyjazd na obóz jest świetną opcją. Latorośle mogą podszlifować swoje umiejętności, a także podejrzeć swoich rówieśników podczas zajęć. Z kolei dla dzieci, które jeszcze nie miały do czynienia z nauką tańca, obóz może być początkiem życiowej pasji i okazją do odnajdywania swoich mocnych i słabych stron. Przede wszystkim jednak wyjazd z rówieśnikami gwarantuje moc niezapomnianych wrażeń, wspomnienia na całe życie i czas spędzany na różnorodnych aktywnościach, zamiast dwutygodniowego leżenia na kanapie ze smartfonem, tabletem czy laptopem. Nawet te mało wyczerpujące zajęcia taneczne, odbywające się dwa razy dziennie, znacząco poprawią kondycję dziecka, jego balans ciała i równowagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *